безжични читачи

Honeywell Granit 1990i & 1991i

Обезбедете максимална продуктивност и време на работа со ултра-солидните скенери за баркодови Granit™ 1990iSR и 1991iSR што ги прошируваат можностите и го редефинираат ултра-цврстото скенирање. 

Најдобрата издржливост во својата класа обезбедува низок TCO. Супериорните перформанси на скенирање обезбедуваат брзи, дури и оштетени или шифри со слаб квалитет. Повратните информации од теренот покажуваат дека прозорецот за скенирање е високофреквентна точка на откажување за уредите за скенирање во индустриско опкружување. Гранитните скенери се дизајнирани со мал и длабоко вдлабнат прозорец отпорен на гребење и удари за да се спречат овие дефекти. Ова е критична компонента за запечатување која осигурува дека прашината и влагата нема да навлезат во куќиштето и да ги намалат перформансите на скенирањето или да предизвикаат предвремен дефект.

Прикажи повеќе Прикажи помалку

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање
01

TRAJNOST

Izgrađen da preživi grube uvijete, uključujući pad od 3 m, radne temperature od -30 ° C do 50 ° C i IP67 brtvljenje.

02

BRZINA

Granit omogućuje skeniranje ekstremnih performansi, čak i na oštećenim i nekvalitetnim barkodovima. Kvalitetni crtični kodovi skeniraju i šalju brže nego ikad.

03

JEDNOSTAVNOST KORIŠTENJA

Uslužni program za upravljanje skenerom stvara cjelovito rješenje koje automatizira način na koji instalirate i ažurirate skenere u svom okruženju.

Podržani bar kodovi: 1D i 2D
Otpornost na padove: 2m-3m
Razina IP zaštite: IP67
Povezivanje: RS232, USB, KBW, Bluetooth
Jamstvo: 36 mjeseci

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање

How to video

Можете да ги гледате сите видеа на нашиот канал на YouTube. Ако ве интересира видео во врска со одреден производ, можете да го најдете на дното на страницата за производот.

Видео материјали

Политика за колачиња

Со цел оваа веб-страница да функционира правилно и да го подобриме вашето корисничко искуство, ние користиме колачиња. Пронајдете повеќе информации во нашите Политика за колачиња.

Изберете колачиња на страната

Овозможете или оневозможете употреба на функционалните и / или рекламните колачиња опишани подолу од веб-страницата:

Поставки Прифаќам се Во ред!