безжични читачи

Unitech MS912+

Премиум верзија на мини, џебен читач на бар-кодови за брзо и прецизно читање.

Unitech MS912 + е премиум верзија на скенерот од серијата MS912. Овој супербрз читач со долг дострел чита до 650 скенирања во секунда. Специјално е дизајниран за читање 1D баркодови прикажани на LCD екраните на мобилните уреди. Мал по големина, но моќен по перформанси, овој скенер е одлично решение за скенирање на мобилни телефони и многу лесно се спојува преку Bluetooth со кој било телефон, таблет или компјутер.

Прикажи повеќе Прикажи помалку

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање
01

MALI I LAGAN

stane u svaki džep, ergonomičnog oblika te težak je samo 30,2 g

02

VELIKI DOMET

koji olakšava kretanje po radnom prostoru prilikom skeniranja

03

OTPORAN

dovoljno čvrst da izdrži višestruke padove s visine od 1,5 m

Podržani bar kodovi: 1D
Vrsta bežične komunikacije: Bluetooth
Kapacitet baterije: 3.7V, 350 mAh, Lithium Battery
Otpornost na padove: 1.5 m
Razina IP zaštite: n/a
Jamstvo: 12 mjeseci

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање

How to video

Можете да ги гледате сите видеа на нашиот канал на YouTube. Ако ве интересира видео во врска со одреден производ, можете да го најдете на дното на страницата за производот.

Видео материјали

Политика за колачиња

Со цел оваа веб-страница да функционира правилно и да го подобриме вашето корисничко искуство, ние користиме колачиња. Пронајдете повеќе информации во нашите Политика за колачиња.

Изберете колачиња на страната

Овозможете или оневозможете употреба на функционалните и / или рекламните колачиња опишани подолу од веб-страницата:

Поставки Прифаќам се Во ред!