безжични читачи

Zebra RS5100

Скенер на прстен за читач на баркод со Bluetooth

Конечно, еве скенер за прстен дизајниран за употреба во области каде што се движат вашите клиенти, како и во магацини и дистрибутивни центри: новата генерација на читач на баркодови RS5100!

Прикажи повеќе Прикажи помалку

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање
01

PRIKLADNOST

Toliko lagan da ga ni ne osjetite i tako mali da ga vaši kupci neće niti primijetiti. Ring skener najbolji u klasi omogućuje trenutno skeniranje doslovno svakog barkoda.

02

DIZAJN

Čvrst i robustan dizajn nadmašuje konkurentske uređaje. Poseban način nošenja i korištenja skenera vašim radnicima činit će svaku aktivnost s njim značajno ugodnijom i produktivnijom.

03

FLEKSIBILNOST

Duga lista funkcionalnosti pruža nenadmašnu svestranost i fleksibilnost

Podržani bar kodovi: 1D / 2D
Vrsta bežične komunikacije: Bluetooth
Kapacitet baterije: 480 mAh standard; 735 mAh extended; PowerPrecision+; Li-ion battery pack
Otpornost na padove: 1.8 M
Razina IP zaštite: IP65
Jamstvo: 12 mjeseci

Компатибилно

  • Android

  • Wifi

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање

How to video

Можете да ги гледате сите видеа на нашиот канал на YouTube. Ако ве интересира видео во врска со одреден производ, можете да го најдете на дното на страницата за производот.

Видео материјали

Политика за колачиња

Со цел оваа веб-страница да функционира правилно и да го подобриме вашето корисничко искуство, ние користиме колачиња. Пронајдете повеќе информации во нашите Политика за колачиња.

Изберете колачиња на страната

Овозможете или оневозможете употреба на функционалните и / или рекламните колачиња опишани подолу од веб-страницата:

Поставки Прифаќам се Во ред!