Картички и тагови

PVC картички со магнетна лента

PVC картичките со магнетна лента се популарни за банкарски решенија, во програми за лојалност, решенија за идентификација, контрола на пристап, како членски картички и многу повеќе.

Разликуваме два вида PVC картички со магнетна лента: Hi-Co и Lo-Co. Магнетните картички Lo-Co имаат релативно краток рок на траење, околу една година, и затоа се наменети за повремена употреба. Магнетните картички Hi-Co се поотпорни на оштетување и нивниот очекуван животен век е околу 4 години.


Со нашата богата понуда на светски познати производители како што е Зебра, како и партнери на локалниот пазар, обезбедивме широк асортиман на картички по многу атрактивни цени. Тим од експерти за инфо-код ви стои на располагање за консултации за избор на вистинската картичка, како и за препорака на вистинската дополнителна опрема. Контактирајте не со доверба.

Прикажи повеќе Прикажи помалку

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање
01

IZGLED

Kartice sa magnetskom trakom Lo-co imaju na stražnjoj strani magnetsku traku tamno smeđe boje, dok kartica Hi-co ima magnetsku traku crne boje.

02

KVALITETA

Obje vrste kartica sa magnetskom trakom imaju jednaku količinu memorije, ali kartice sa HI-CO magnetskom trakom su ipak nešto kvalitetnije zbog svoje veće dugotrajnosti.

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање

Политика за колачиња

Со цел оваа веб-страница да функционира правилно и да го подобриме вашето корисничко искуство, ние користиме колачиња. Пронајдете повеќе информации во нашите Политика за колачиња.

Изберете колачиња на страната

Овозможете или оневозможете употреба на функционалните и / или рекламните колачиња опишани подолу од веб-страницата:

Поставки Прифаќам се Во ред!