RFID мобилни терминали

Zebra RFD8500

Го претвора речиси секој мобилен терминал во рачен RFID читач

Едноставно спарете го RFD8500 со уред Зебра или мобилен уред од трета страна користејќи Bluetooth и подготвени сте да се движите.

RFD8500 ги надградува мобилните терминали, таблети и паметни телефони со супериорна UHF RFID технологија и 1D/2D скенирање на баркодови, погодна за употреба насекаде, во секое време.

Прикажи повеќе Прикажи помалку

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање
01

POVEZIVANJE

RFD8500 omogućuje bežično povezivanje u stvarnom vremenu s mobilnim uređajem ili pozadinskim sustavom putem Bluetootha 2.1 ili novijeg. Ako bežična povezanost nije dostupna, do 500 crtičnih kodova i / ili 42.000 RFID oznaka može se prikupiti batch načinom.

02

BATERIJA

Jedinstveni algoritam za optimizaciju napajanja omogućuje trajanje baterije tijekom cijele radne smjene, čak i uz intenzivnu upotrebu.

Компатибилно

  • Android

  • Windows

  • Wifi

Прашајте стручно лице

Имате прашања или ви треба совет? Јавете ни се, сакаме да ви помогнеме.

Поставете прашање

Политика за колачиња

Со цел оваа веб-страница да функционира правилно и да го подобриме вашето корисничко искуство, ние користиме колачиња. Пронајдете повеќе информации во нашите Политика за колачиња.

Изберете колачиња на страната

Овозможете или оневозможете употреба на функционалните и / или рекламните колачиња опишани подолу од веб-страницата:

Поставки Прифаќам се Во ред!